• toperz

  PARCHÓW - WIOSKA NIETOPERZY
  SPOTKANIE Z DUCHAMI NOCY

 • dzieci

  PARCHÓW - WIOSKA NIETOPERZY
  SPOTKANIE Z DUCHAMI NOCY

 • wyciannki

  PARCHÓW - WIOSKA NIETOPERZY
  PRZYGODA Z DUCHAMI NOCY

 • Soltys

  PARCHÓW - WIOSKA NIETOPERZY
  PRZYGODA Z DUCHAMI NOCY

Aktualności

ak warsztat oferta
W dniu 14 lutego w świetlicy wiejskiej w Parchowie odbyło się spotkanie dotyczące wypracowania oferty wioski tematycznej Parchów - Wioska Nietoperzy. W spotkaniu uczestniczyło kilkunastu mieszkańców wsi zainteresowanych rozwojem miejscowości. Pod okiem specjalisty od wiosek tematycznych - Krzysztofa Szustki - krok po kroku wspólnie rozpisana została oferta pobytowa w wiosce nietoperza oraz plan wdrażania oferty i wizerunku miejscowości. Uczestnicy dowiedzieli się również o możliwościach skorzystania ze środków PROW LGD Wrzosowa Kraina. Takich spotkań roboczych związanych z planowanie rozwoju Wioski Nietoperza jeszcze będzie kilka. Zainteresowanych mieszkańców, chętnych do włączenia się w rozwój wioski tematycznej Parchów Wioska Nietoperzy, prosimy o kontakt z Sołtysem.
warsztat oferta

ak warsztat mieszkanc
W dniu dzisiejszym, 10 lutego, w Parchowie (gm. Chocianów) odbyło się spotkanie z chiropterologiem tj.specjalistą pd nietoperzy. Spotkanie było skierowane do mieszkańców Parchowa i jego celem było przybliżenie tematu "nietoperzy" mieszkańcom i pokazanie, że to sympatyczne i bardzo pożyteczne latające ssaki. Spotkanie to było inauguracja wsi tematycznej Parchów - wioska nietoperza, bo właśnie taki temat przewodni wypracowali mieszkańcy i pozyskali na to środki z fundacji BGK. Projekt wdraża Stowarzyszenie Nasz Parchów w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Działania swoje zaczęli od edukacji mieszkańców i uczniów na tematy związane z biologią i zagrożeniami nietoperzy. Przed nimi wiele działań i dużo pracy. Spotkanie poprowadził chiropterolog Pani Ewelina Mikołajczyk, a w spotkaniu również uczestniczył koordynator Wiosek Tematycznych - Krzysztof Szustka. Trzymamy kciuki za wdrożenie tak ciekawego tematu.
Zdjęcia: Krzysztof Szustka
warsztat mieszkanc

 

ak zajeciwszkole

W 11 lutego br.  rozpoczął się projekt Parchów - wioska nietoperzy. Nawet małe dziecko wie, jak nietoperze chroni się! 
Odwiedziła nas Pani Ewelina Mikołajczyk, chiropterolog, która prowadziła zajęcia z dziećmi w szkole podstawowej w Parchowie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek, słuchały odgłosów nietoperzy, dotykały i karmiły żywego nietoperza z gatunku Mroczek Późny. Po południu odbyły się zajęcia dla pozostałych mieszkańców w świetlicy wiejskiej.

zajeciawszkole157 8355059767440053071 n

Konradowka Niedźwiedzice Borówki Miłkowice Parchów Owiesno Czernikowice Ostaszow Pasternik Lipiany Kraśnik Dolny Sieroszowice Czaple Chrzanów  Stary Wielisław Wierzowice Małe Radzimowice Osetnica Wojcieszyn Szalejów Dolny Krosnowice Gościęcice Domanice Krzydlina WielkaDomanice

Joomla template by Joomlashine.com