• toperz

  PARCHÓW - WIOSKA NIETOPERZY
  SPOTKANIE Z DUCHAMI NOCY

 • dzieci

  PARCHÓW - WIOSKA NIETOPERZY
  SPOTKANIE Z DUCHAMI NOCY

 • wyciannki

  PARCHÓW - WIOSKA NIETOPERZY
  PRZYGODA Z DUCHAMI NOCY

 • Soltys

  PARCHÓW - WIOSKA NIETOPERZY
  PRZYGODA Z DUCHAMI NOCY

Aktualności

ak warsztat oferta
W dniu 14 lutego w świetlicy wiejskiej w Parchowie odbyło się spotkanie dotyczące wypracowania oferty wioski tematycznej Parchów - Wioska Nietoperzy. W spotkaniu uczestniczyło kilkunastu mieszkańców wsi zainteresowanych rozwojem miejscowości. Pod okiem specjalisty od wiosek tematycznych - Krzysztofa Szustki - krok po kroku wspólnie rozpisana została oferta pobytowa w wiosce nietoperza oraz plan wdrażania oferty i wizerunku miejscowości. Uczestnicy dowiedzieli się również o możliwościach skorzystania ze środków PROW LGD Wrzosowa Kraina. Takich spotkań roboczych związanych z planowanie rozwoju Wioski Nietoperza jeszcze będzie kilka. Zainteresowanych mieszkańców, chętnych do włączenia się w rozwój wioski tematycznej Parchów Wioska Nietoperzy, prosimy o kontakt z Sołtysem.
warsztat oferta

ak warsztat mieszkanc
W dniu dzisiejszym, 10 lutego, w Parchowie (gm. Chocianów) odbyło się spotkanie z chiropterologiem tj.specjalistą pd nietoperzy. Spotkanie było skierowane do mieszkańców Parchowa i jego celem było przybliżenie tematu "nietoperzy" mieszkańcom i pokazanie, że to sympatyczne i bardzo pożyteczne latające ssaki. Spotkanie to było inauguracja wsi tematycznej Parchów - wioska nietoperza, bo właśnie taki temat przewodni wypracowali mieszkańcy i pozyskali na to środki z fundacji BGK. Projekt wdraża Stowarzyszenie Nasz Parchów w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Działania swoje zaczęli od edukacji mieszkańców i uczniów na tematy związane z biologią i zagrożeniami nietoperzy. Przed nimi wiele działań i dużo pracy. Spotkanie poprowadził chiropterolog Pani Ewelina Mikołajczyk, a w spotkaniu również uczestniczył koordynator Wiosek Tematycznych - Krzysztof Szustka. Trzymamy kciuki za wdrożenie tak ciekawego tematu.
Zdjęcia: Krzysztof Szustka
warsztat mieszkanc

 

ak zajeciwszkole

W 11 lutego br.  rozpoczął się projekt Parchów - wioska nietoperzy. Nawet małe dziecko wie, jak nietoperze chroni się! 
Odwiedziła nas Pani Ewelina Mikołajczyk, chiropterolog, która prowadziła zajęcia z dziećmi w szkole podstawowej w Parchowie. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek, słuchały odgłosów nietoperzy, dotykały i karmiły żywego nietoperza z gatunku Mroczek Późny. Po południu odbyły się zajęcia dla pozostałych mieszkańców w świetlicy wiejskiej.

zajeciawszkole157 8355059767440053071 n

Joomla template by Joomlashine.com