• Niedzwiedzice - witacz

  NIEDŹWIEDZICE - WIOSKA BOCIANA
  SKRZYDLATA PRZYGODA

 • bocian

  NIEDŹWIEDZICE - WIOSKA BOCIANA
  SKRZYDLATA PRZYGODA

 • warsztaty -

  NIEDŹWIEDZICE - WIOSKA BOCIANA
  SKRZYDLATA PRZYGODA

 • Pamiątki

  NIEDŹWIEDZICE - WIOSKA BOCIANA
  SKRZYDLATA PRZYGODA

 • chlopczyk

  NIEDŹWIEDZICE - WIOSKA BOCIANA
  SKRZYDLATA PRZYGODA

 • warszttay - dzieciaki

  NIEDŹWIEDZICE - WIOSKA BOCIANA
  SKRZYDLATA PRZYGODA

 • warszttay 2

  NIEDŹWIEDZICE - WIOSKA BOCIANA
  SKRZYDLATA PRZYGODA

Aktualności

wioskaBez nazwy-1
Miło nam ogłosić iż najpiękniejszą dolnośląską wsią w roku 2017 zostły Niedźwiedzice, czyli Wioska Bociana

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rozstrzygnął dziś konkurs.
"W tym roku tytuł najpiękniejszej wsi na Dolnym Śląsku otrzymują Niedźwiedzice w gminie Chojnów. We wsi swoje gniazda ma kilkadziesiąt bocianów. Mieszkańcy postarali się między innymi o oznakowanie całej wsi elementami wizualnymi związanymi z bocianem – powstały witacze, kierunkowskazy, pomnik w centrum wsi, a także ścieżki edukacyjne. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom" – zaznacza wicemarszałek Ewa Mańkowska.
Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz nie ukrywał zadowolenia - "Jestem dumny, że nagroda trafia właśnie do tak aktywnej miejscowości, którą są Niedźwiedzice. Tu prężnie działa aż dziesięć organizacji. Ciężka praca wszystkich mieszkańców została doceniona a to bardzo ważne i motywujące."

A mieszkańcy nie kryja zadowolenia i dumy ze swojego sukcesu.

news konkurs

KONKURS DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Z okazji przypadającego na dziś 31.05 - MIĘDZYNARODOWEGO DNIA BOCIANA ogłaszamy konkurs „SKRZYDLATA PRZYGODA W WIOSCE BOCIANA”. Można wygrać VOUCHER WARSZTATOWY dla grupy przedszkolnej lub szkolnej o wartości 1 000 zł.
 
Zasady:
1. Należy "polubić" fanpage Wioski z Pomysłem i UDOSTĘPNIĆ ogłoszenie o tym Konkursie na swoim profilu lub fanpage z podaniem klasy, przedszkola/szkoły i nazwy miejscowości do dnia 5.06 (niedziela) np. Klasa IVa, SP nr 9 w Legnicy
2. Każde UDOSTĘPNIENIE weźmie udział w losowaniu NAGRODY GŁÓWNEJ tj. udziału grupy przedszkolnej lub szkolnej (do 33 osób) o wartości 1 000 zł (słownie: jednego tysiąca złotych) w sezonie wiosna 2016 lub jesień 2016. 
4. NAGRODA GŁÓWNA ZAWIERA: 
- WARSZTATY ARTYSTYCZNE LUB KULINARNE (do wyboru DWA warsztaty),
- QUESTING " SZLAKIEM GNIAZD BOCIANICH W NIEDŹWIEDZICACH" – edukacyjna gra terenowa, 
- BOCIANIE IGRZYSKA – Gry i zabawy ruchowe, 
- SKRZYDLATY SKLEPIK z pamiątkami : gadżety z bocianami, długopisy, linijki, piórniki, magnesy itp. 
Udział w pełnej ofercie zajmuje do 4 godzin. Dojazd do Wioski Bociana we własnym zakresie.
5. W dniu 6 czerwca nastąpi uroczyste losowanie NAGRODY „SKRZYDLATA PRZYGODA W WIOSCE BOCIANA” dla zgłoszonej grupy

ak piknik 2016

 

 

 

 

 

PIKNIK POD BOCIANIM GNIAZDEM

Już po raz szósty podchojnowskie Niedźwiedzice gościły Piknik pod Bocianim Gniazdem. Impreza zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Niedźwiedziach to okazja nie tylko na dobrą zabawę - w ramach pikniku wręczono również nagrody laureatom VI konkursu plastyczno-fotograficznego pt. "Bocian - niezwykły ptak i jego świat".
W Niedźwiedzicach elementy związane z bocianami napotkać możemy na każdym kroku - już sama tablica witająca gości w Niedźwiedzicach mówi nam, że jest to "Wieś Bociana". Nieprzypadkowo. Osoby, które nie były obecne na pikniku mogłyby pomyśleć, że nazwa "Piknik pod Bocianim Gniazdem" to zwykły chwyt marketingowy - nic bardziej mylnego; piknik w rzeczywistości obył się pod gniazdem jednego z niedźwiedzickich bocianów.
 
Konkurs plastyczno-fotograficzny "Bocian - niezwykły ptak i jego świat" to od sześciu lat nieodłączny element niedźwiedzickiego pikniku. Każdy, kto był wczoraj na miejscu miał okazję na własne oczy zobaczyć przygotowane prace. W ramach pikniku ogłoszono nazwiska zwycięzców i wręczono nagrody.
 
To jednak nie jedyna atrakcja pikniku. Na miejscu można było nauczyć się gry na afrykańskich bębnach, spróbować wdrapać się do kabiny wozu strażackiego OSP Niedźwiedzice, czy też skosztować przysmaków z grilla. Uczestnicy pikniku mogli również sami zaprezentować swoje zdolności artystyczne w tworzeniu bocianów.
 
Klimatu całej imprezie nadała wyjątkowo ładna pogoda. Nieobecnym pozostawiamy fotorelację z wydarzenia
 Zdjęcia: Chojnow.pl

ak dobre praktyki

Dobre praktyki w odnowie wsi w Wiosce Bociana

W ciepły sobotni dzień odbyła się wizyta studyjna dot. dobrych praktyk do dwóch miejscowości tematycznych na Dolnym Śląsku: Niedźwiedzic – Wioski Bociana i Ławszowej – Leśnej Wsi nad Kwisą. W wyjeździe wzięło udział 30 liderów z Dolnego Śląska biorących udział w projekcie „Sołeckie Strategie ożywienia obywatelskiego wsi”. W Wiosce Bociana zaprezentowało się Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice ze swoimi działaniami dot. seniorów, tradycji wiejskich oraz wsi tematycznej.
 
W Ławszowej – Leśnej wsi nad Kwisą, uczestnicy dowiedzieli się o prężnie działającym stowarzyszeniu oraz zapoznali się z działaniami na terenie miejscowości, które służą wykorzystaniu potencjału rzeki Kwisy.
 
Podczas wyjazdu opiekę merytoryczną prowadził Krzysztof Szustka – spec. ds. rozwoju i promocji obszarów wiejskich w zakresie wykorzystania potencjału swoich miejscowości w tworzeniu ofert tematycznych. Projekt realizowany był przez Fundację „Zielona Akcja”.
Zdjęcia: Krzysztof Szustka
 

 

news pierzaki

PIERZAKI W WIOSCE BOCIANA

AKADEMIA TRADYCJI – ” PIERZAKI ”
Kolejne ” Pierzaki” za nami ! Tegoroczne odbyły się na sali wiejskiej w Niedźwiedzicach. Inicjatorkom spotkania p. Wandzie Jarosz i Agnieszce Stelmach rośnie już liczne grono naśladowców także wśród najmłodszych .Chętnych było więcej niż piór
Cudowny czas spędzony w śpiewającej atmosferze, powrót do tradycji i aktywnych form spędzania wolnego czasu, aż szkoda że następne darcie pierza dopiero za rok ….

 

Joomla template by Joomlashine.com